GEOGRAFIJOS PAMOKA II G KLASEI „EURAS – BENDROJI EUROPOS VALIUTA”

Kovo 4 d. Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vyko projekto (MEPA) #MEPALietuva geografijos pamoka II G klasei  „Euras – bendroji Europos valiuta”. Tikslas – atskleisti euro svarbą Europos Sąjungai ir jo įtaką bei naudą europiečių gyvenimui. Pamokos uždaviniai: suteikti žinių apie bendros ES valiutos atsiradimo istoriją, Euro zoną ir euro banknotų ir monetų dizaino simboliką; didinti suvokimą apie praktinę euro naudą. Pamoką pradėjome nuo sužadinimo, mokiniai peržiūrėję video medžiągą turėjo suformuluoti pamokos temą. Jiems tai puikiai pavyko. Tuomet su mokiniais peržiūrėjome trumpą video medžiagą apie eurą ir euro zoną, po to  aptarėme, kas rūpinasi euru, kas yra infliacija, kodėl svarbus kainų stabilumas, kokie euro privalumai ir trūkumai. Vėliau susipažinome su euro atsiradimo istorija (Europos Centrinio Banko įkūrimu ir funkcijomis; euro raida nuo skaitmeninės valiutos (ekiu) iki realių pinigų, ES narėmis oficialiai įsivedusiomis eurą,  ES nepriklausančiomis šalimis oficialiai įsivedusiomis eurą ir ES nepriklausančiomis šalimis neoficialiai įsivedusiomis eurą). Visas šias šalis pažymėjome Europos kontūriniame žemėlapyje.

Geografijos mokytoja Kristina Dubonienė