ŠVENČIAME LAISVĘ

Siekiant puoselėti bendradarbiavimą tarp Kalvelių „Aušros“ gimnazijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM –  Kenos pasienio užkardos gimnazijos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio narės – programos Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės (MEPA) jaunosios ambasadorės ir pasienio užkardos pareigūnės nusprendė organizuoti netradicines technologijų, pilietiškumo ugdymo, istorijos pamokas bei neformaliojo švietimo užsiėmimą I-II G kl. mokiniams „Švenčiame Laisvę“  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 – mečio proga. Veiklos truko gerą pusdienį: pasienio pareigūnės pasakojo mokiniams apie Kenos pasienio užkardos įsteigimo istoriją: 1990 m. kovo 11 d., atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę, buvo būtina užtikrinti valstybės sienos saugumą bei neliečiamumą. Tų pačių metų spalį prie tuometinio Krašto apsaugos departamento pradedama formuoti Pasienio apsaugos tarnyba ir įsteigta Kenos pasienio užkarda, o nuo 2004 m. gegužės 1 d. VSAT pradėjo saugoti išorinę Europos Sąjungos sieną su Baltarusija. Lietuva tapo svarbi bendros Europos Sąjungos saugumo ir stabilumo dalis ir naudoja ES finansinę paramą, skirtą Lietuvos sienų apsaugai sustiprinti. Po rimtų pakalbių apie ES sienų apsaugos reikšmę ir nacionalinį saugumą, pamokos tęsėsi technologijų klasėse. Laisvę reikia švęsti! O šventinę nuotaiką sukelia papuošta aplinka, bendra prasminga veikla ir, žinoma, vaišės. Visi kibome į darbus – kepėme pyragą, gaminome šventinę atributiką. Prie arbatos puodelio užsimezgė diskusija apie pasieniečio profesijos reikšmę, bendras planuojamas programos MEPA veiklas. Džiaugiamės prasmingai ir turiningai praleistu laiku su puikiais gimnazijos partneriais.

#MEPALietuva

Roma Graužinytė, neformaliojo švietimo „Jaunasis pasienietis“ būrelio vadovė