ĮDOMI PAMOKA „LYGIOS GALIMYBĖS – LYČIŲ LYGYBĖ“

Artėjant Tarptautinei moterų solidarumo dienai, kuri nuo 1975 m. švenčiama Tarptautinės Jungtinių Tautų Organizacijos ir minima Europos Sąjungoje,  I G kl. mokiniams vyko pilietiškumo ugdymo (MEPA) pamoka „Lygios galimybės – lyčių lygybė“. Sužadinimui žiūrėjome filmuką  apie sėkmingus lyčių lygybės sprendimus. Aptarėme aplinkybes, darančias įtaką moterų ir vyrų lygybei, įvyko  diskusija tarp vaikinų ir merginų – kas tai lemia?  Pamokos metu mokiniai nagrinėjo  lyčių lygybės indeksą Europos Sąjungos šalyse – visiems buvo įdomu sužinoti,  kurioje vietoje ir pagal kokius rodiklius yra Lietuva? Rezultatai nedžiuginantys – Lietuva paskelbta vienintele ES valstybe, nuo 2005 m. nepadariusia jokio progreso moterų ir vyrų lygybės srityje.  Analizuodami infografiką „Moterys parlamentuose“ – aiškinomės, kokia lyčių lygybės situacija Europos Parlamente ir nacionaliniuose parlamentuose?  Pasirodo,  moterys sudaro 38.5 %  išrinktų Europos Parlamento narių, o nacionaliniuose ES šalių parlamentuose šis rodiklis siekia  tik 28.6 %. Lietuvoje į EP išrinktos 3 moterys (27,3 %) – pagal šį rodiklį Lietuva yra 23-ioje vietoje. Tik pamokos pabaigoje mokiniai, pasiskirstę grupėmis, užpildė lentelę nurodydami, kada moterims suteikta balsavimo teisė skirtingose ES šalyse.  Buvo pastebėta, kad Lietuvoje ši teisė suteikta pakankamai anksti, palyginus su kitomis ES šalimis.

Istorijos mokytoja metodininkė Edita Burvytė