„EUROPOS EGZAMINAS“

„Europos egzamino“ užduotys šiemet nėra suskirstytos pagal amžiaus grupes, tad dalyvauti egzamine gali visų klasių mokiniai, kurie domisi Europos Sąjunga, jos veikimu ir aktualijomis.

Gegužės 8 d. nuo 9.00 iki 23.59 val. pakvieskite mokinius apsilankyti interneto svetainėje egzaminas.eu, čia užsiregistruoti, būtinai pažymėti savo mokyklą ir atsakyti į 10 egzamino klausimų. Kiekvienas mokinys gaus skirtingą dešimties klausimų paketą, kurį sudarys atsitiktine tvarka parinkti klausimai iš visų penkių „Europos egzamino“ temų.

Jūsų mokyklos mokinių rezultatus atsiųsime Jums gegužės 9 d. elektroniniu paštu. Geriausiai mokykloje egzaminą išlaikęs mokinys bus automatiškai užsiregistruotas antrajam egzamino etapui, kuris vyks gegužės 19 d. internetu.

Naujiena! Masiškiausiai „Europos egzamine“ sudalyvavusi mokykla bus apdovanota specialiu prizu!

KAIP MOKINIAMS RENGTIS EGZAMINUI?

Pasirengimui sukūrėme „Europos egzamino“ mokymosi kampelį. Čia rasite šių metų egzamino temas ir informacijos šaltinius.

Norėdami išbandyti „Europos egzamino“ užduotis, mokiniai gali sudalyvauti „Europos egzamino“ treniruotėje.

Ir dar – TRYS NAUJI ŠALTINIAI ŽINIOMS PAGILINTI

1. Vaizdo įrašai apie Europos žaliąjį kursą ir prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą (kuris šią savaitę taip pat bus įkeltas į LRT Mediateką).

Peržiūrėję trumpus filmukus mokiniai galės pasitikrinti savo žinias atsakydami į šių temų klausimus.

2. Balandžio 30 d. 12.05 val. vyks atvira istorijos pamoka „Lietuva Europos Sąjungoje: kelias namo“ iš pamokų ciklo „Laisvės banga“. Transliaciją galima žiūrėti naujienų portale LRT.LT ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje feisbuko puslapyje. Pamokos anonsas:

3. Gegužės 7 d. 20.40 val. vyks Europos dienai skirtas „Prototo“ žaidimas. Tai puikus apšilimas „Europos egzamino“ išvakarėse.