KULINARINĖ IMPROVIZACIJA „EUROPA VIRTUVĖJE“ KALVELIŲ „AUŠROS“ GIMNAZIJOJE

Kiekviena tauta turi savo tradicijas ir istoriją, ir, žinoma,  nacionalinę virtuvę. Dabar, kai negalima aplankyti užsienio šalių, savo virtuvėje galima paimprovizuoti ir pabandyti pasigaminti įvairių Europos šalių nacionalinių patiekalų. Taip gimė idėja mokytis apie Europą virtuvėje. Jau nuo kovo mėnesio jaunieji MEPA ambasadoriai, kartu su 5,6,8, I-II G klasių mokiniais vykdė integruotą technologijų ir geografijos projektą „Europa virtuvėje“ – mokėsi geografijos ir kūrė Europos Sąjungos šalių kulinarijos knygą. Pirmieji kulinariniai bandymai vyko dar gimnazijos technologijų kabinete – 5 kl. mokiniai gamino itališką „panakotą“ ir ispanišką „tapas“, II G kl. mokiniai – austrišką obuolių pyragą. Karantino sąlygomis projektas vyko virtualioje erdvėje ir savoje virtuvėje. Mokiniai internete tyrinėjo įvairių Europos Sąjungos šalių nacionalinį paveldą, patiekalų receptūrą, kartu aptardavo, kokios istorinės ir geografinės ypatybės lėmė įvairių patiekalų atsiradimą, aiškinosi, kodėl kai kurių Europos šalių nacionalinės virtuvės yra panašios. Europos dienos proga į  kulinarinę improvizaciją  „Europa virtuvėje“ įsitraukė ir mokytojai. Į „Europos Sąjungos šalių kulinarijos knygą“ pateko ne tik visų pamėgtos itališkos picos, bet ir egzotiškai skambančių patiekalų – suomiško „kalalatiko“ bei bulgariško „kavarma“ receptai. Net tradiciški lietuviškieji „šaltibarščiai“, kuriuos, beje, valgo ir latviai, buvo netradiciškai pateikti, o blynų nuotrauka galėtų papuošti bet kurią kulinarijos knygą.

Mokytis apie Europos Sąjungą virtuvėje buvo naudinga ir smagu.

#MEPALietuva                                                        

  Technologijų mokytoja Teresa Narvoiš