PROJEKTAS ,,PAŽINKIME EUROPĄ“ 2 KLASĖJE

2020 m. gegužės 6-8 dienomis 2 klasės mokiniai dalyvavo projekte, skirtame Europos dienos minėjimui – ,,Pažinkime Europą“. Projekto veiklos buvo integruotos į pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir technologijų, fizinio ugdymo pamokas bei į klasės valandėlę. Pamokų metu, kurios vyko nuotoliniu būdu per Zoom aplinką, mokiniai susipažino su Europos Sąjungos valstybėmis, jų simbolika, tradicijomis, sostinėmis. Vaikai įsiminė daug įvairių faktų apie ES šalis: kokiomis kalbomis kalbama Europoje, kokioje šalyje yra daugiausiai gyventojų, kokie yra žymūs Europos šalių objektai: didžiausia kalnas, ežeras, ilgiausia upė, kokie jų pavadinimai. Skaitė ES įkūrimo istoriją apie Lietuvos įstojimą į ES bei jos teigiamą poveikį Lietuvoje ir ieškojo įrodymų apie ES veiklą Kalveliuose. Mokiniai sužinojo, kuriose šalyse naudojami eurai ir pagal euro monetas nustatė Europos šalį, kurioje buvo išleista pasirinkta moneta, sudėliojo turimus euro centus pagal Europos šalis, o šalia centų grupės užrašė tos šalies pavadinimą. Antrokai pagamino iš popieriaus ES vėliavas ir dar pasirinktų 3-5 ES šalių vėliavas, o savo gaminimo proceso ir pagamintų vėliavų nuotraukas talpino į Viber 2 klasės grupę. Fizinio ugdymo pamokoje atliko pratimus iš užduočių lapo: pagal abėcėlės raides buvo pavaizduoti privalomi atlikti mankštos pratimai. Sportuojant reikėjo ,,perskaityti“ užrašą – Europos S. Žaidė edukacinius žaidimus, esančius ES tinklalapyje europa.eu, dėliojo ES šalių dėlionę bei atliko mokytojos parengtas užduotis Eduka klasėje. Penktadienį klasės valandėlės metu vyko projekto apibendrinimas, mokiniai dalijosi savo įspūdžiais. Antrokų nuomone, šis projektas buvo įdomus ir naudingas, paskatino pasidomėti ne tik savo kraštu, bet  ir kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Ana Kairienė