Projektas „Kirčiavimo ambasadoriai“

Kirčiavimas – kalbos rūbas, kurį išvystame pirmiausia.

I G klasės mokiniai sėkmingai dalyvavo gimnazijos projekte „Kirčiaviamo ambasadoriai“, kurio tikslas – skatinti mokinius bei dalykų mokytojus taisyklingai kirčiuoti terminus įvairiais linksniais.

Mokiniai, susiskirstę į nedideles grupes (pagal pirmąją vardo raidę), bendraudami nuotoliniu būdu bei konsultuodamiesi su lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja atrinko 30 dažniausiai vartojamų matematikos, fizikos, istorijos, lietuvių kalbos, biologijos, geografijos, muzikos bei dailės terminų, juos sukirčiavo. Tuomet parengė dešimties terminų, kuriuos ne visada kirčiuojame tinkamai, vienaskaitos vardininko, vienaskaitos įnagininko bei daugiskaitos galininko  kirčiavimo lenteles. Norėdami geriau įsidėmėti dalyko terminus bei jų kirčiavimą, mokiniai kūrybiškai pateikė įvairių užduočių.

Dalyvaudami projekte gimnazistai ne tik pagilino kirčiavimo žinias bei įgūdžius, pritaikė juos praktiškai, bet ir susiejo lietuvių kalbą su kitais dėstomais dalykais.

Nekantriai laukiame, kada galėsime grįžti į gimnaziją ir pristatyti projekto rezultatus bendruomenei.

Lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Daiva Pugačiovienė