Užsienio (rusų) kalbos zoninis renginys „Rusų kalba mano širdyje“ Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

2021 m. kovo  25 d.  Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje organizuotas Kalvelių-Medininkų metodinio centro užsienio (rusų) kalbos renginys „Rusų kalba mano širdyje“. Atsižvelgiant į pandeminę situaciją šalyje renginys vyko nuotoliniu būdu. Dalyviai pristatė savo rusų kalbos grožio viziją, atskleidė šios kalbos didybę ir jėgą. Mokiniai pasirinko įvairių pristatymo formų: ir tradicinių, ir šiuolaikinių XXI a. technologijų.

Medininkų Šv. Kazimiero gimnazijos  mokiniai pristatė rašybą, jos atsiradimą ir knygos istoriją. Kalbos dėka mes galime būti puikūs aktoriai bei galime perduoti jos skambesio grožį. Tokį pavyzdį mums parodė Šumsko pagrindinės mokyklos mokinys, kuris deklamavo pasaką, bei Lavoriškių gimnazijos mokiniai, kurie vaidmenimis skaitė eilėraštį. Kalba mums reikalinga norint smalsiam klausytojui papasakoti apie mūsų pomėgius arba su meile pakalbėti apie mamą. Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos mokinės monologas visus įtikino, kad net geriausias vertimas negali prilygti knygoms originalo kalba. O Rukainių gimnazijos mokinės pasirodymas buvo skirtas pačiam brangiausiam pasaulyje žmogui – mamai. Mickūnų gimnazijos mokiniai kalbėjo apie rusų kalbos gramatikos sunkumus, kurie taip „gąsdina“ pradedančius mokytis šios kalbos. Rusų kalbos turtingumą bei grožį atskleidė Kalvelių „Aušros“ gimnazijos muzikinis mergaičių trio, atlikęs rusų liaudies dainą. Šis pasirodymas nepaliko abejingų.

          Dalyviai džiaugėsi vieni kitų pasirodymais, draugiškai išsakė pastabas, ką dar reikėtų tobulinti, kad pasirodymai kitais metais būtų sėkmingesni. Dėkojame mokiniams, parengusiems prezentacijas, kūrusiems monologus, vaidinusiems, dainavusiems, dalyvavusiems kituose renginiuose, kuriuose atsispindėjo meilė rusų kalbai.

Irena Veličkienė, Kalvelių „Aušros“ gimnazijos rusų kalbos mokytoja metodininkė

Ana Černiavskaja, Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos rusų kalbos mokytoja metodininkė