Sveikos gyvensenos dienos gimnazijoje

Balandžio mėnesį 5-8, I-IV G klasių mokiniai per nuotolį aktyviai dalyvavo organizuojamose sveikos gyvensenos dienose. Pagrindinė veikla siejama su mankšta ir sparčiuoju žygiu (ėjimu, bėgimu pasirinktinai). Geros kiekvienos dienos pradžia buvo rytinė mankšta.  Dar senovės Kinijoje buvo sakoma, kad dešimties minučių mankšta rytais duoda tiek pat naudos, kiek pusvalandžio treniruotė dieną. Rytais mankštinantis pabunda kūnas, pagreitėja medžiagų apykaita, normalizuojamas kraujospūdis, kraujo lipidų ir insulino kiekis, energingiau ima plakti širdis, veikti plaučiai, organizmas pasiruošia tiek fiziniams, tiek psichiniams krūviams. Mūsų mokiniai tai puikiai suvokė  ir nuolat darė mankštą. Džiaugiamės, kad visiems pavyko įveikti spartųjį žygį.  Mokiniai pagal savo galimybes bėgo/ėjo numatytą distanciją,  fiksavo  įveiktą atstumą ir laiką naudodamiesi  aktyvumo programėlėmis ir išmaniaisiais laikrodžiais,  rezultatus siuntė fizinio ugdymo mokytojams.

       Taigi visi kartu mokėmės formuoti fizinio aktyvumo įpročius, saugiai treniruotis ir įveikti sporto keliamus iššūkius. Smagios buvo sveikos gyvensenos dienos, lauksime kitų mokslo metų.                          

Fizinio ugdymo mokytojai Ana Černiavska ir Valdemaras Balukonis