VAIKŲ GYNIMO DIENA VILNIAUS R. KALVELIŲ ,,AUŠROS“ GIMNAZIJOJE

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.

(Justinas Marcinkevičius)

Nerūpestinga, bet saugi vaikystė galima tik tuomet, kai užtikrintos vaikų teisės, todėl birželio 1 dieną, vasaros pradžią, žymi Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ji primena visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, tokias kaip: augti šeimose, turėti mamą ir tėtį, eiti į darželį ar mokyklą, jaustis saugiems, augti sveikiems. Mūsų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo vaikai šia proga gimnazijos kieme džiaugėsi vaikyste drauge šokdami linksmą ir žaismingą šokį ,,Labas rytas“, deklamuodami eilėraščius apie vaikystę, piešdami  kreidelėmis ir leisdami į orą balionus su palinkėjimais, skirtais visiems pasaulio vaikams. Tarp tradicinių linkėjimų buvo ir tokių: „Linkiu, kad visuomet būtų laiko žaidimams, kad sektųsi mėgstama veikla, kad nestokotumėte humoro jausmo“. Tikime, kad geri linkėjimai pildosi, ir ne tik Europos, bet ir kitų žemynų vaikai galės džiaugtis tuo, kas praeina, bet palieka gilų pėdsaką – vaikyste.

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Inga Meleikienė