EKSKURSIJA Į VU PARODĄ „VILNIAUS MAMUTO PĖDSAKAIS“ IR PŪČKORIŲ ATODANGĄ

Spalio 8 dieną I G klasės mokiniai vyko į Vilniaus universiteto Geologijos muziejaus organizuojamą parodą „Vilniaus mamuto pėdsakais“. Parodoje mokiniai išvydo įspūdingo dydžio mamuto Gošos iš Anžu skeletą, mamuto durklo bei danties fosilines liekanas, rastas Antakalnyje, taip pat visiškai išsilaikiusius durklus, dydžiu identiškus Viliaus mamuto „nešiotiems“, mamutų kaukolių pjūvius, „skalpuotą“ mamuto durklą. Parodos organizatorė, gidė dr. Eugenija Rudnickaitė papasakojo apie mamutus, jų gyvenimo aplinką, Vilniaus mamuto istoriją, mamutų fosilinius radinius.

Vėliau vykome į įspūdingiausią ir aukščiausią geologinį paminklą Lietuvoje – Pūčkorių atodangą. Atodangoje atsiveria maždaug 20 tūkst. metų senumo sluoksniai.

Geografijos mokytoja Kristina Dubonienė