Socialinių įgūdžių pamoka „Tyla – gera byla“

Kodėl mums reikia tylos? Tyla – gera byla, tačiau reikia išmokti atsiriboti nuo triukšmo ir vengti savo pačių kuriamo šurmulio. 6 klasės mokiniai bendradarbiaudami su socialine pedagoge ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja aiškinosi, kodėl žmonėms būtina tyla, kaip ji veikia mokymosi procesą ir emocinę būseną. Vaikai mokėsi įsiklausyti į tylą, kalbėjo apie tai, kokių „nepastebimų“ garsų galima išgirsti. Pasitelkę tylos ir garso kontrasto metodą mokiniai atliko lietuvių kalbos užduočių. Klausėsi pasakojimo apie tai, kaip tyla padėjo rasti pamestą laikrodį. Sužinojo tyrimo apie triukšmo poveikį klausai rezultatus. Vaikai priėjo prie išvados, kad tyla padeda susikaupti ir pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Pugačiovienė