„Surask lobį“ Trakų pilyje

Lobių paieškos visais laikais masino žmones. Gruodžio 10 dieną žemę nuklojus sniegui ir sužibus šventiniams papuošimams su 8 klasės mokiniais nusprendėme dalyvauti Kultūros paso edukacijoje „Surask lobį“ Trakų salos pilyje. Iš pradžių edukatorius papasakojo apie statinius, viduramžių prekybą, atsiskaitymo būdus, parodė kelių tipų lietuviškus ilguosius bei monetas, paaiškino jų reikšmę. Būdami paties Vytauto miegamajame sužinojome, kad esame tiesiai virš buvusios LDK iždinės, kur dabar eksponuojamos monetos. Mokiniai svarstė, ką darytų, jeigu rastų lobį, sužinojo, kad jiems atitektų 20 procentų radinio vertės. Įdomiausia vaikams buvo pasidalinus į grupes, naudojantis gautomis užuominomis einant iš menės į menę ieškoti lobio. Radinio turinys buvo išdalintas dalyviams. Be daiktinio lobio suradome ir literatūrinį – autentiškoje aplinkoje deklamavome Maironio eilėraštį „Trakų pilis“, kurį vaikai išmoko atmintinai. Mokiniai labai džiaugėsi galimybe ugdyti savo socialinius įgūdžius, įgyti literatūrinių ir istorinių žinių bei pasidžiaugti šventiškai papuoštu miestu.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Pugačiovienė