SPEKTAKLIO „BALTOS DURYS“ PERŽIŪRA VILNIAUS SENAJAME TEATRE

Sausio 17 d. Vilniaus r. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos 8, III-IV G  klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja Daiva Pugačioviene dalyvavo mokyklinių teatrų festivalyje „Aitvarai“, kuris šiemet vyko Vilniaus senajame teatre. Po trumpo atidarymo mokiniai žiūrėjo spektaklį, sukurtą pagal V. Račicko romaną „Baltos durys“. Buvo paliestos visam jaunimui aktualios temos: meilė, priklausomybė, mirtis. Supratome, kad gyvenime nepaisant nesėkmių, patirtų pažeminimų, nusivylimų ir visiško nenoro gyventi visada yra baltos durys ir Dievo pagalba, kuri gali sugrąžinti į gyvenimą ir suteikti bent šiek tiek vilties. Visą pasirodymo laiką po kūną bėgiojo šiurpuliukai nuo puikiai perteiktų jausmų. Sunku buvo patikėti, kad taip meistriškai vaidina mokiniai – Ignalinos rajono Česlavo Kudabos gimnazijos teatro „Iki“ nariai.

Teatrinis meistriškumas, režisūriniai sprendimai suteikė galimybę įsikūnyti į veikėjus ir juose atpažinti save. Mokiniai spektaklį žiūrėjo lyg vienu įkvėpimu. Visi liko sužavėti ir mielai dar kartą nuvyktų į tokį festivalį.

Vilniaus r. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos 8 klasės mokinė Anastasija Ščemel