INTEGRUOTŲ ISTORIJOS IR LITERATŪROS PAMOKŲ CIKLAS „PARTIZANŲ TAKAIS“

Apie partizanus visi esame girdėję, tačiau įsijausti į jų būseną tūnant bunkeryje, kylant į kovą, nujaučiant mirtį teko ne kiekvienam. Norėdami sudominti 7 klasės mokinius kovotojų už laisvę buitimi, išgyvenimais ir siekiais organizavome integruotų istorijos ir literatūros pamokų ciklą „Partizanų takais“. Istorijos mokytoja Samanta Vitkovskaja kalbėjo su mokiniais apie pasipriešinimo prasmę, pristatė bendrą kontekstą. Padedami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daivos Pugačiovienės septintokai aptarė partizanų eilėraščius, užrašų, laiškų, dienoraščių ištraukas. Klausydamiesi grupės „Skylė“ atliekamos dainos „Minutė prieš“ bandė įsijausti į partizanų, kurie kilo į mūšį matydami slenkantį mirties šešėlį, būseną. Mokiniai turėjo galimybę įsitikinti, kaip plačiai buvo išplitusi po Lietuvą partizanų veikla, žymėdami nagrinėtų kūrinių autorių slapstymosi vietas padlet žemėlapyje. Intensyvaus ir turiningo darbo dėka septintokai ne tik sužinojo daugiau faktų apie partizanų gyvenimą ir veiklą, bet ir suprato, kaip jautėsi tie jauni žmonės, nusprendę, kad gyvybė nėra per didelė kaina už Lietuvos laisvę.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Pugačiovienė