
Kosmosas vaikams – nauja nežinoma ir ypač patraukli tema. Šių metų sausio – birželio mėnesiais mūsų gimnazijos 3 klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „LITTLE SPACE EXPLORERS“ („Mažieji kosmoso tyrėjai“), kuriuo buvo siekiama, kad vaikai, tyrinėdami dangaus erdvę, susipažintų ir kuo daugiau sužinotų apie visas Saulės sistemos planetas ir kūrybiškai jas pristatytų. Šiame projekte dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos, Azerbaidžano, Jordanijos ir Lietuvos.
Sausio mėnesį trečiokai kartu su mokytoja kūrė projekto logotipą ir plakatą, o balsavimo metu visi projekto dalyviai išrinko patraukliausią ir gražiausią. Taip pat Padlet aplinkoje patalpinome mokytojos, mokinių prisistatymus, mokyklos pristatymą, tėvų sutikimus.
Vasario – gegužės mėnesiais projekto veiklos buvo integruotos į daugelį ugdymosi kompetencijų: pažinimo, kūrybiškumo, skaitmeninę, komunikavimo. Norėdami kuo daugiau sužinoti apie planetas, mokiniai ieškojo informacijos internete, enciklopedijose. Dailės ir technologijų pamokose įvairiomis priemonėmis bei technikomis piešė ir kūrė Saulės sistemos planetas: Merkurijų, Venerą, Žemę, Marsą, Jupiterį, Saturną, Uraną ir Neptūną. Naudodami mokomąją priemonę „Saulės sistemos planetos“ mokiniai stebėjo, kaip planetos sukasi aplink saulę, įvardijo ir apibūdino kiekvieną planetą – kokių ji spalvų, kokio dydžio, kiek nutolusi nuo saulės bei mokėsi kitų įdomių faktų apie saulės sistemą. Buvo organizuota išvyka į Energetikos ir technikos muziejų. Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime „Visata stiklainyje“, mokiniai taip pat sužinojo daug įdomių faktų apie mūsų kaimynines planetas, palydovus, kitus dangaus kūnus, keliones į kosmosą bei žmones, dirbančius kosmose. Edukacijos pabaigoje trečiokus sužavėjo pačių sukurta visata stiklainyje, kai džiaugsmo šūksniai nuskambėjo apšvietus muziejaus dirbtuves sužibusia visata! STEAM veiklų metu trečiokai tyrinėjo ledo, vandens savybes, darė eksperimentus. Bendradarbiaudami su kitų mokyklų bendraminčiais, pradinukai pasidalino savo gerąja patirtimi Vilniaus rajono Kalvelių priešmokyklinio ir pradinio ugdymo lietuvių mokomąja kalba metodinio centro pradinių 3-4 klasių mokinių konferencijoje „Aš – gamtos vaikas“, skirtoje Žemės dienai paminėti. Konferencijoje trečiokai skaitė pranešimą „Mes norime švarios gamtos! Apibendrino internete, enciklopedijose bei knygose rastą informaciją apie astronautų profesiją, domėjosi jų veikla, nuveiktais darbais ir, apsirengę iš įvairių medžiagų sukurtu astronauto kostiumu, parengė pristatymą apie tai, ką veikia astronautai kosmose laisvalaikiu. Iš antrinių žaliavų mokiniai kūrė erdvėlaivį ir dalyvavo konkurse „Projektuoju savo kosminio transporto priemonę“. Projekto pabaigoje buvo apibendrintos visos veiklos, sukurtas bendras darbas apie planetas bei pristatyta knygelė „Saulės sistemos planetos“. Įgytomis žiniomis trečiokai pasidalijo ir su kitais gimnazijos pradinukais, pristatydami trumpus pranešimus apie kiekvieną planetą.
Projekto metu pedagogai nuolat bendravo virtualiai, vieni iš kitų sėmėsi idėjų, dalijosi patarimais, nuveiktais darbais.
Džiaugiamės, kad turime galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių mokyklomis.
Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Pašutienė



