TOLERANCIJOS DIENA

2019 m. lapkričio 14-15 d. gimnazijoje buvo minima tarptautinė Tolerancijos diena. Didžioji dalis jos renginių – projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ #MEPALietuva įgyvendinimo veiklos.

Lapkričio 14 d. I G klasėje vyko dvi projekto MEPA pamokos „ES vertybės: demokratija ir žmogaus teisės – šių teisių pažeidimo ir gynimo pavyzdžiai“. Pilietiškumo pagrindų pamokoje, kurią vedė istorijos mokytoja Edita Burvytė, svarbiausios ES vertybės ir jų apsaugos bei puoselėjimo būdai tyrinėti istorinėje perspektyvoje, aiškinant, rasizmo ir neapykantos grėsmes holokausto pavyzdžiais – kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam. Istorinių filmų fragmentai mokiniams padėjo suvokti, kas atsitinka, kai paminamos pagrindinės žmogaus teisės. Apžvelgėme ir sovietinę visuomenę, kurioje visi turėjo būti vienodi ir nebeliko pasirinkimo teisės būti, mąstyti, elgtis kitaip. Anglų kalbos pamokoje  kurią vedė Irina Tomaševič, buvo akcentuojamos ES vertybės: demokratija ir žmogaus teisės – kalbų ir kultūrų įvairovė ir jos privalumai.

Lapkričio 15 dienos rytą jaunosios MEPA ambasadorės ragino gimnazistus pasirinkti vieną iš kortelių su Europos Sąjungos vertybėmis (pagarba žmogaus orumui, pagarba žmogaus teisėms, laisvė, demokratija, lygybė, įstatymų viršenybė, solidarumas) ir segėti visą dieną, taip parodant, kokia iš jų yra svarbiausia.

Socialinė pedagogė Edita Makarova „Tolerancijos pamokėlių“ pradinių klasių mokiniams metu aptarė, kam reikalinga tolerancija, ar reikia viską toleruoti, kur yra tolerancijos ribos, kaip ugdyti toleranciją – gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Taip pat mūsų gimnazija priėmė Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“ – gaminti, piešti švyturius ir organizuoti jų pristatymą gimnazijoje (apipavidalinti klasių duris tolerancijos simboliu), aptariant švyturio, kaip statinio reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje, prasmę klasių valandėlių metu pasiūlė jaunosios europos ambasadorės II G kl. mokinės Ilona Veršalovič, Kornelija Milevič ir Sandra Ramoškaitė. Šią iniciatyvą palaikė ir 5-8, I- III G kl. mokiniai, ir klasių vadovai.

Tikime, kad gimnazijos klasių duryse sužibę „Tolerancijos švyturiai“ dar ilgai neleis „užplaukti ant seklumos“ – ragins priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius – sugyventi taikiai ir primins, kad TOLERANCIJA – tai ne viena  minėtina diena, o siektina kasdienybė.

#MEPALietuva

                                                                                Istorijos mokytoja metodininkė Edita Burvytė