UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ

Nepaprastai greitai sukasi metų ratas…jau ir vasario 25 d. – Užgavėnių šventė! Nors ir nebuvo už lango sniego, bet mes vis tiek jas šventėme.

Vasario 25-ąją priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-5 klasių mokiniai, prisikepę blynų, pasipuošę kaukėmis, atvyko į renginį. Ketvirtokai  parengė įdomią programėlę ir pakvietė visus vyti žiemą. Gimnazijos kiemas prisipildė juoko, linksmybių ir viliojančių kvapų. Kanapinio ir Lašininio dvikovoje laimėjo Kanapinis, kuris paskelbė Gavėnios pradžią. Tik gaila, kad šių metų Užgavėnės Lietuvoje be šalčio ir be sniego, neteko jame pasivolioti, kad metai būtų derlingi, tarsi ir nebuvo ką vyti iš kiemo, tačiau vis vien visiems buvo smagu: šokome tradicinius Užgavėnių ratelius, traukėme virvę, lenktyniavome kaukių estafetėse, deginome Morę, vaišinomės keptomis dešrelėmis. Senovėje žmonės sakydavo: „Jei Užgavėnių nešvęsi, tai nuo nelaimių neatsiginsi“. Šią dieną šventėme triukšmingai, vadinasi, visus metus būsime sveiki ir laimingi… ir lauksime kitų metų žiemos!