VASARIO 16 -OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA VILNIAUS R. KALVELIŲ ,,AUŠROS“ GIMNAZIJOJE

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam Lietuvos piliečiui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Šią dieną vis iš naujo prisimename, vertiname ir jaučiame savo šalies istoriją.

Nors Nepriklausomybės akto pasirašymas datuojamas vasario 16-tą dieną, tačiau signatarai darbavosi nuo vasario 10 d. Tad ir Vilniaus r. Kalvelių ,,Aušros“ gimnazijos mokiniai šiais metais Vasario16-osios minėjimo renginius pradėjo nuo pirmadienio. Suprantamais būdais ir patraukliomis priemonėmis  patiems mažiausiems, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, buvo pasakota apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes, gamtos grožį, Lietuvos valstybės simbolius.  Vaikai minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną giedojo Lietuvos himną, deklamavo eilėraščius, dainavo dainas ir žaidė lietuvių liaudies ratelius. Pradinio ugdymo mokiniams lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokos buvo skirtos šios Lietuvai reikšmingos ir svarbios dienos paminėjimui. Lietuvių kalbos pamokose: 1 ir 2 klasės mokiniai pasakojo bendraklasiams apie Lietuvos vietas, kuriose jie lankėsi.  Po filmo „Gražiausios Lietuvos vietos“  peržiūros mokiniai aptarė matytus vaizdus ir kartu su mokytoja suplanavo, kur norėtų nukeliauti, kai baigsis karantinas. 3 klasės mokiniai  sužinojo, kuo Lietuvos tautai yra svarbi Vasario 16-oji, aiškinosi žodžių ,,aktas, nepriklausomybė, laisvė, valstybė, signataras“ sąvokas, bandė kurti minkles, mįsles apie Lietuvą. Ketvirtokai dalyvavo viktorinoje „Gimtoji šalis“, aktyviai atsakinėjo į klausimus pakeldami atitinkamas korteles „Taip“ arba „Ne“, rodančias teisingą arba klaidingą atsakymą. Pasaulio pažinimo pamokų metu vaikai susipažino su Lietuvos simboliais, nagrinėdami temą „Kada buvo atkurta Lietuvos valstybė?“ aptarė Lietuvos nepriklausomybės aktą,   daugiau sužinojo apie Lietuvos nepriklausomybės akto signatarus, savo žinias  pagilino žiūrėdami edukacinį filmą „Valstybingumo keliai – nuo 1905 iki 1918 metų Vasario 16-osios akto“. Dailės ir technologijų pamokose vaikai piešė piešinius apie Lietuvą, po to surengė virtualią darbų parodėlę. 5-12 klasių mokiniai prisiminė asmenybes, turėjusias aukštus idealus, pasišventimą dirbti ir aukotis Lietuvai, žiūrėjo filmus apie Lietuvą ir jos kraštovaizdį, dalyvavo prof. Liudo Mažylio organizuotoje virtualioje parodoje ,,Vasario 16-osios Aktas: formos ir turinys“, savo pilietiškumą  įsivertino viktorinoje ,,Skelbiame Lietuvos nepriklausomybę“.

Visus suvienijo gera nuotaika ir patriotiškumo jausmas.