VILNIAUS GAONO ŽYDŲ ISTORIJOS MUZIEJAUS ORGANIZUOTA EDUKACIJA „ ŽYDŲ PAPROČIAI IR ŠABAS“

Kovo 3 dieną Kalvelių ,,Aušros“ gimnazijos 7 klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus organizuotoje edukacijoje ,,Žydų papročiai ir šabas“. Jo metu mokiniai  buvo  supažindinti su Šabu, svarbiausiais žydų papročiais ir tradicijomis bei   gyvenimo pagal Torą samprata, apimančia visas gyvenimo sritis – nuo mitybos iki aprangos. Užsiėmimo metu buvo pristatomi košerinės mitybos principai, pagrindiniai Šabo šventimo aspektai. Pasibaigus edukacijai moksleiviai galėjo užduoti rūpimus klausimus, vėliau buvo kviečiami pasivaišinti tradicine žydų duona – chala. Edukacija tapo puikia galimybe iš arčiau susipažinti su autentišku Lietuvos žydų pasauliu bei tradicijomis. Kultūrų įvairovė – tikroji  pasaulio pažinimo varomoji jėga, o kartu su pažinimu, žinių ir įgūdžių įgijimu, auginame ir toleranciją.