Frazeologizmai

Išgirdę žodį „frazeologizmai“ mokiniai paprastai galvą kinknoja esą nežino, kas tai yra. Mokytojams net plaukai rausta, kad vaikai neišmano tokio įdomaus, mūsų kalbą puošiančio dalyko.

Siekdami gilinti mokinių žinias apie frazeologizmus, skatinti vartoti kuo įvairesnių vaizdingų posakių, aiškintis jų reikšmes organizavome projektą „Frazeologizmai po padidinamuoju stiklu“, kurį vykdė Kalvelių „Aušros“ gimnazija ir Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla. Sutelkėme 5-9 klasių mokinius bendrai veiklai: sukūrėme keturis nuotaikingus plakatus, sugalvojome istoriją, kur frazeologizmai per kraštus liejosi, parengėme prezentaciją, dvi internetines viktorinas, sukūrėme stalo žaidimą.

Matyt, smagiausia dalis – projekto „Frazeologizmai po padidinamuoju stiklu“ pristatymas, kuris įvyko šių metų birželio 15 dieną Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje. Čia visą veiklą kaip ant stogo pakėlėme, tai yra, viešai pristatėme: skaitėme pranešimą, ieškojome lietuvių ir lenkų kalbų frazeologizmų atitikmenų, dalyvavome dvikalbėse viktorinose, žaidėme mokinių sukurtus stalo žaidimus, bendravome abiejomis kalbomis, žodžiu, laiko veltui nešvaistėme.

Džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu, tikimės, kad mokyklų draugystė tęsis metai iš metų.

Kalvelių „Aušros“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Pugačiovienė