EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KĄ GALI PILIETIS?“

Rugsėjo 29 d. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos I G klasės mokiniai vyko į Valstybės pažinimo centre organizuotą edukacinį užsiėmimą „Ką gali pilietis?“. Mokinius pasitiko edukacinių užsiėmimų vedėjas Mantas Kuizinas ir supažindino su užsiėmimo forma: komandiniu darbu (ekspozicija, komandinis užduočių atlikimas, pristatymas, diskusija, refleksija) ir
užsiėmimo metu lankoma ekspozicija: laisvė dalyvauti, laisvė susitarti. Po to mokiniai susiskirstė į 3 komandas, išsirinko kapitonus ir atliko pateiktas užduotis –  gilinosi į pagrindines demokratinei valstybei būdingas sąvokas, taikė jas, spręsdami problemines situacijas. Diskutuojant jaunimui aktualiais klausimais, buvo skatinamas kritinis mąstymas ir savarankiškas sprendimų priėmimas.

I G klasės mokiniams labai patiko edukacija, išsiaiškino, kiek jie yra pilietiški. Dar labiau gimnazistai buvo sužavėti edukacine aplinka ir jų patikra, nes visai šalia už sienų dirbo mūsų šalies prezidentas.

Dorinio ugdymo mokytoja Jekaterina Zvereva