Respublikinis projektas ,,Sveikatiada 2021-2022 mokslo metai“

Šiais mokslo metais 5-8, I-IVG klasių mokiniai ir mokytojai: Ana Černiavska, Stela Stanulevič, Teresa Narvoiš,  Valdemaras Balukonis  – vėl prisijungė prie respublikinio projekto  ,,Sveikatiada 2021-2022 mokslo metai“ įgyvendinimo.Rugsėjo mėnesį mokiniai atnaujino informacinį stendą gimnazijoje „Sveikatiados stendas‘‘ ir pateikė veiklos planą iki mokslo metų pabaigos:

–  Spalis-gruodis – idėjų paketo pateikimas su sportinių veiklų pasiūlymais „Mankštiada“.

– Sausis-vasaris – kvietimas dalyvauti konkurse ir pristatyti sveikiausią  užkandį „Mano mėgstamiausias užkandis“.

– Kovas- gegužė –  kvietimas organizuoti gimnazijoje šokių dienas „Šok ir nesustok!“

– Birželis – mokslo metų pasiekimų aptarimas, aktyviausių projekto dalyvių apdovanojimas.

Startas duotas! Idėjų paketas „Mankštiada“  jau realizuojamas. Mokiniai atlieka pratimus su terapiniais kamuoliais, laikosi pateiktų rekomendacijų, kaip taisyklingai atlikti ant kamuolių fizinius  ir  kvėpavimo lavinimo pratimus. Mokiniai išsiaiškino, kad atliekant pratimus su didžiausiais mankštos kamuoliais didinama judesių amplitudė, pagerinama raumenų jėga, stiprinama širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistema, lavinami jutimai, pusiausvyra,  koordinacija, pagerinama laikysena ir sudaroma aktyvaus sėdėjimo galimybė. Per pamokas  kalbama, kodėl taip svarbu mankštintis, nes rytinė mankšta tai geros dienos užtaisas ir teigiamų emocijų bagažas. Nuolat laikomasi saugumo reikalavimų.

Fizinio ugdymo mokytojai Ana Černiavska ir Valdemaras Balukonis