AR KALVELIŲ „AUŠROS” GIMNAZIJOS MOKINIAI PAVALDŪS FIZIKOS DĖSNIAMS?

Fizikos dėsnių aiškinimasis Vilniaus energetikos ir technikos muziejuje

Spalio 28 d. Vilniaus r. Kalvelių Aušros gimnazijos I G ir II G klasių mokiniai lankėsi Vilniaus energetikos ir technikos muziejuje. Dabar tai muziejus, bet nuo 1903 m. iki 1997 metų buvo vienintelė elektrinė, kuri gamino elektrą visam Vilniaus miestui. Muziejuje mokiniai susipažino su garo turbina, elektros generatoriumi, katilu. Fizikos mokytojas paaiškino elektros gamybos bei elektros tiekimą principą Vilniaus gyventojams. Muziejuje mokiniai pamatė senovinio tipo automobilių, elektromagnetų, lęšių.  Gimnazistai galėjo matuoti savo masę skirtinguose planetose. Naudodamiesi specialia kompiuterine programa patys kontroliavo elektros tiekimą Vilniaus gyventojams. Mokiniams labiausiai patiko leistis vamzdžiu, kur slydimo pabaigoje buvo nustatomas vidutinis judėjimo greitis. Puiki fizikos ir fizinio ugdymo dalykų integracija, sukėlusi diskusiją, nuo ko priklauso greitis. Teorinius fizikos dalykus įtvirtinę praktiškai mokiniai dar uoliau mokysis, siekdami suprasti aplink vykstančius reiškinius.

Išvyką organizavo fizikos vyresnysis mokytojas Alfred Kulakovski