ISTORIJOS PAMOKA VILNIAUS KATEDROS POŽEMIUOSE

Lapkričio 9 dieną 5 ir 6  klasių mokiniai lankėsi Vilniaus senamieščio širdyje – Katedros aikštėje. Mokiniai susipažino su Katedros istorija, išgirdo naujų įdomių faktų, prisiminė LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino ir vienintelio karaliaus Mindaugo valdymo laikus.

Mokiniai apsilankė Katedros požemiuose, ten apžiūrėjo svarbiausių valdovų kriptas. Kiekviena mokinių apžiūrėta kripta turi savo išskirtinę istoriją, kurią gaubia neįmenamos paslaptys. Katedros požemių koridoriuose įrengtos ekspozicijos supažindino mokinius su tais laikais vyravusiomis laidojimo tradicijomis, seniausiais archeologiniais radiniais, o didžiausią susidomėjimą sukėlė seniausia freska Lietuvoje ir vertingiausias požemių eksponatas –  sidabrinio angeliuko skulptūrėlė.

Jaunieji lankytojai pamatė karališkąjį mauzoliejų, kuriame palaidotas Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras, dvi Žygimanto Augusto žmonos – Elžbieta Habsburgaitė ir tais laikais gražiausia laikyta Barbora Radvilaitė.

Po ekskursijos mokiniai dalinosi įspūdžiais, diskutavo, žinias įsitvirtino dalyvaudami mokytojo surengtoje trumpoje viktorinoje.