ALIEJINIŲ KVEPALŲ GAMYBA

Gruodžio 5 d. III G klasės mokiniai vyko į Artoteką – menų studiją Vilniuje. Pasinaudoję kultūros paso projekto lėšomis mokiniai gamino natūralius aliejinius kvepalus. Iš pradžių vyko kvapų degustacija. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Pugačiovienė pasiūlė prisiminti skaitytus kūrinius ir priskirti jiems aromatą. Mokiniams K. Donelaičio „Metus“ priminė pušų, čiobrelių, pačiulių, pipirmėčių  Sarbievijaus eilėraščius – ramunėlių, V. Šekspyro sonetų – levandų, pušų, „Hamletą“ – rozmarinų, brangmočių, J. V. Gėtės „Faustą“ – palo samto (Mefistofelį), levandų (Margaritos ir Fausto meilę), I. Šeiniaus „Kuprelį“ – bazilikų aromatai. Vėliau buvo aptartos kvapų derinimo taisyklės, po to vaikai komponavo savo pasirinktus aromatus į unikalią paletę, kurią naudojosi norėdami sukurti savo kvepalus. Mokiniai stengėsi sukomponuoti tobulą aromatą, todėl išbandė įvairius derinius, klausė draugų nuomonės, tarėsi su edukatore Aistra Kazlauskiene. Daugelis liko patenkinti savo sukurtais odą tausojančiais aliejiniais kvepalais.

III G klasės vadovė Daiva Pugačiovienė