IŠVYKA Į KAUNO IX FORTĄ

Ankstų sausio 26 d. rytą, 7 klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoju lankėsi Kauno IX forto tvirtovėje. Pažintinės ekskursijos metu mokiniai turėjo progą tiesiogiai susipažinti su  Kauno IX forto istorija, Pirmojo pasaulinio karo įvykiais Lietuvoje, tvirtovėje veikusiu sunkiųjų darbų kalėjimu. Mokiniai leidosi į tamsiuosius IX forto požemius, kuriuose turėjo bendradarbiauti tarpusavyje, orientuotis žemėlapyje, įminti mįsles ir ieškoti relikvijų. Kiekvienas mokinys įsiminė įvairiausių Kauno IX forto faktų, kadangi tik pateikęs teisingus atsakymus, galėjo atrasti kelią link išėjimo. Mokiniai pagilino žinias apie sovietinės okupacijos metais vykusius masinius Lietuvos piliečių trėmimus ir nacių vykdytą holokaustą.

Vaikščiodami po forto teritoriją, jaunuoliai galėjo įsijausti į kadaise nepagrįstai kalintų žmonių gyvenimus, Pirmojo pasaulinio karo kareivių kasdienybę, susipažinti su persekiojamų žydų ir tremtinių gyvenimo sąlygomis, nacių ir sovietų vykdytais nusikaltimais.