EDUKACINĖ PAMOKA ALEKSANDRO PUŠKINO MUZIEJUJE

Spalio 7 dieną I G klasės mokiniai kartu su rusų kalbos mokytoja vyko į edukacinę pamoką A. Puškino muziejuje. Pasitikęs gidas papasakojo gimnazistams apie  poeto gyvenimą, jo kūrybą, apie tai, kad A. Puškinas nesilankė nei Vilniuje, nei Lietuvoje. Tačiau poetą su Lietuva sieja biografiniai ir literatūriniai ryšiai. Vilniuje 1883 m. tuokėsi ir 1899-1905 m. Markučiuose gyveno poeto jaunesnysis sūnus Grigorijus su žmona Varvara, jie čia ir palaidoti.   Ekspozicija supažindino su A. Puškino kūrinių vertimų į lietuvių kalbą istorija ir vertėjais bei A. Puškino kūrinių motyvais sukurtais pastatymais Lietuvos teatruose. Merginos liko sužavėtos interjeru, ypač įsiminė veidrodžiai ir baldai. Vaikinai nepraėjo pro šalį pro biliardo stalą. Po to mokiniai lankėsi kapinėse ir  cerkvėje, kurioje, manoma, caras Petras I krikštijo poeto prosenelį Ibrahimą Hanibalą,  bei pasivaikščiojo po margaspalvį rudens parką.

Dėkojame mokytojai už nuostabią pamoką!

I G klasės mokinės