Laukinė gamta Vilniuje: pamatėme, išgirdome, palietėme

„Gyvūnai kaip gyvūnai – sakė 5 ir 8 klasės mokiniai, apsilankę Vilniaus zoologijos sode, – bet mums patiko“. Nedideliame, bet jaukiame „Zoopark“ vaikai išvydo apie 90 rūšių gyvosios gamtos atstovų, kai kuriuos galėjo paliesti, kitus netgi palaikyti rankose. „Keliavome“ per dykumas ir atogrąžų miškus, jutome karštį ir drėgmę. Edukatorius pasakojo gyvūnų savybes, prisitaikymą prie aplinkos, gebėjimą apgauti plėšrūnus. Mokinius sužavėjo šimtamečiai vėžliai, meiliai žaidžiantys lemūrų jaunikliai, judriosios beždžionėlės, laisvai šokinėjančios šen bei ten, klastingosios gyvatės, smalsiosios surikatos, švytintys skorpionai. Vaikai mielai glostė ir maitino triušiukus, klausėsi papūgų čirškėjimo. Valanda, praleista laukinės gamtos apsuptyje, ilgam įsirėžė į atmintį.

Iš dalies gaila gyvūnų, kurie diena iš dienos gyvena tame pačiame plote, bet kita vertus, jiems nereikia rūpintis maistu, jie saugūs ir mylimi. Svarbu besilankant zoologijos sode neerzinti gyvūnų, stebėti juos per atstumą su visa derama gamtai pagarba.