EKONOMIKOS PAMOKA PINIGŲ MUZIEJUJE

Spalio 27 d. Vilniaus r. Kalvelių „Aušros” gimnazijos 9 klasės mokiniai lankėsi Pinigų muziejuje, kuriame vyko edukacinė veikla „Susipažinkime su pinigais!”. Pinigų muziejus – Lietuvos banko įsteigtas interaktyvus muziejus, pritaikytas ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pačiam aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Mokiniai susipažino su pinigų istorija, sužinojo, kad žodis „pinigas” kildinamas iš lotynų kalbos „pecunia”, kad pirmieji pinigai buvo kriauklės, grūdai ir galvijai. Jau seniausiais laikais istorijoje pasižymėjo Kinija: XI a.pr. Kr. Kinai pradėjo liedinti iš bronzos pirmąsias monetas, o 1024 m. išleido valstybinius popierinius pinigus, siekdami palengvinti sunkius ir nepatogius monetų ryšuliukus. Edukacijos lektorė priminė, kad XIII-XIV a. Lietuva turėjo ir savus pinigus – lietuviškus ilguosius. Muziejaus lankytojai aktyviai dalyvavo pažinimo procese: savarankiškai nukalė suvenyrinę plokštelę ir pasisvėrę specialiomis svarstyklėmis sužinojo, kiek kiekvienas jų kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis.

Nuoširdžiai dėkojame Pinigų muziejaus darbuotojams už edukaciją ir galimybę pažinti pinigus. Nekantraujame sulaukti antrosios veiklos dalies ir sužinoti apie šiuolaikinius pasaulio pinigus.

Ekonomikos mokytoja Jekaterina Zvereva